• Szkoły Reja

     • Szkolne Koło Wolontariatu

     •  

      Z radością możemy oznajmić, że uczniowie naszej szkoły utworzyli szkolne koło wolontariatu pod nazwą REJwithUS! Udało nam się zebrać liczną grupę wolontariuszy, z którymi będziemy współpracować, by wspólnie nieść pomoc potrzebującym.

       

      Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów Szkół Reja!  Razem możemy więcej!

       

      Pracę naszego wolontariatu można obserwować klikając w link poniżej

      REJwithUS

       

    • Solidarność rodzin

    • Szkoły Reja biorą aktywny udział w akcji SOLIDARNOŚĆ RODZIN. 

     Jest to program, którego twórcami jest krakowskie stowarzyszenie SIEĆ SOLIDARNOŚCI oraz Asocjacja Inicjatyw Miejskich z ukraińskiego Czernichowa.
     Nasze klasy wzięły pod opiekę siedem rodzin, którym prze najbliższy rok szkolny zobowiązały się wysyłać pomoc w postaci paczek humanitarnych. Przygotowując paczki klasy wykazały się niezwykłymi zdolnościami organizacyjnymi. 
     Pierwszy transport darów jest już gotowy do wysyłki w biurze SIECI SOLIDARNOŚCI.

     • Certyfikat Wielkiego Serca

     • Przez styczeń i połowę lutego prowadziliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Pomimo pandemii i wszystkich utrudnień z nią związanych, udało nam się zebrać bardzo dużą ilość karmy. Dzięki tej akcji otrzymaliśmy certyfikat Wielkiego Serca od krakowskiego TOZu.

      Mamy nadzieję, że kolejne nasze "akcje" (nie tylko związane z pomocą dla zwierząt) również będą się cieszyć takim powodzeniem.

       

     • Zbiórka karmy

     •  

      Jedną z pierwszych akcji podjętych przez nasze szkolne koło wolontariatu jest zbiórka potrzebnych rzeczy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Zima to ciężki czas dla bezdomnych czworonogów dlatego na wagę złota są szczególnie różnego rodzaju karma i ciepłe koce, ale przydadzą się także zabawki i inne akcesoria. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać jak najwięcej potrzebnych artykułów dlatego liczymy na społeczność naszej szkoły i zapraszamy wszystkich do włączenia się do pomocy! Akcję rozpoczęliśmy w styczniu a trwać będzie do połowy lutego. Wszystko zbieramy w sali numer cztery w godzinach otwarcia szkoły (od 8 do 15). 

     • UNICEF


     • Nasz szkolny wolontariat REJwithUS nie próżnuje i przyłącza się w tym roku do Klubu Szkół UNICEF.  Jest to inicjatywa edukacyjna zrzeszająca placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy potrzebującym dzieciom na całym świecie! Celem projektu jest również kształtowanie świadomości społecznej i aktywnej postawy wobec problemów współczesnego świata. Członkostwo w Klubie Szkół daje nam nie tylko możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju akcjach edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF, ale także okazję do aktywnego działania na polu promocji i realizacji praw dziecka. Przygotujemy dla Was gazetkę (być może w formie online), w której umieszczać będziemy aktualności związane z naszym uczestnictwem w tym projekcie. Dodatkowo mamy w planach aktywnie działać w social mediach, a także przeprowadzać akcje i warsztaty na różne tematy.

      Zachęcamy do śledzenia naszych działań na naszym Instagramie Instagramie

     • WOŚP

     •  

      Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z racji tego, że kwestowanie z puszkami było w tym roku utrudnione,  wolontariat REJwithUS  szukał możliwości włączenia się do akcji w inny sposób. Zorganizowano warsztaty taneczne online, koncert oraz kiermasz (tutaj szczególne podziękowania dla naszej szkoły podstawowej!). 

      Podczas  29. Finału  WOŚP  mogliśmy zobaczyć występy niektórych z wielu naszych utalentowanych uczniów. Podczas transmisji  koncertu zbieraliśmy pieniądze do e-skarbony, do której ostatecznie trafiło 9021 zł! Koncert nadal można zobaczyć na YouTube (@REJUS Kraków) pod linkiem koncert

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w WOŚP – owych wydarzeniach oraz dołożyli się do szkolnej e-skarbony, do której udało nam się zebrać 12 146 złotych!