• Rada Samorządu Uczniowskiego 2021/2022

Szymon Karkoszka IIIE

Magda Stochmal IIIF

•  Spotkanie czwartkowe

• 17 grudnia odbyło się spotkanie z Panią Barbarą Sadurską, autorką nagradzanych książek i scenariuszy, mieszkanką krakowskiego Podgórza. Autorka zbiorów opowiadań pt. „Mapa” oraz „W ruchu” opowiedziała nam o swoim doświadczeniu w pisaniu oraz wydawaniu książek. Zachęcamy do lektury! Szczególne podziękowania składamy naszej Rejowiczce – Noemi Grin, która pomogła w organizacji tego wydarzenia i perfekcyjnie je poprowadziła.

Zapraszamy na kolejne spotkania czwartkowe po Nowym Roku!

• Dzień Świątecznych Swetrów

• 16 grudnia w naszej szkole odbył się Dzień Świątecznych Swetrów. Jak zwykle Uczennice i Uczniowie Reja licznie zaangażowali się w dzień tematyczny i przyszli do szkoły w świątecznych swetrach. Podczas przerw odbyła się kolejna akcja charytatywna – Samorząd wraz z wolontariatem sprzedawali zrobione przez siebie smakołyki. Wspólnie udało się nam zebrać 1240,47 zł, które przekazaliśmy na fundację Święty Mikołaj dla Seniora!

Dziękujemy Rejowiczkom oraz Rejowiczom za ogromne zaangażowanie, bez Was nie udałoby nam się zebrać tak ogromnej sumy!

• Andrzejki

• 30 listopada w naszej szkole odbyły się andrzejki. Tego dnia podczas przerw uczniowie Reja mogli przepowiadać swoją przyszłość dzięki różnym zabawom przygotowanym przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Wszyscy świetnie się bawili!

• Rada Samorządu Uczniowskiego 2020/2021

Opiekun SU: Wojciech Rzehak

Przewodniczący SU: Stefan Opalski

Wiceprzewodniczące SU: Róża Konarska i Zoja Lubowiecka

• Dzień hawajskich koszul

• 16 czerwca 2021 w naszej szkole odbył się dzień hawajskich koszul. Uczennice i Uczniowie Reja mocno zaangażowali się w akcję, ubierając stylowe koszule, a podczas przerw kupowali smakołyki zrobione przez nasz wolontariat – RejwithUs.

Udało się nam zebrać 639 zł, które przekazaliśmy na akcję Moc Prezentów UNICEF!

Odpowiedzialnymi za to wydarzenie były: Zofia Pęgiel – Kornecka oraz Hanna Żmuda.

• Dzień Dziecka- piknik charytatywny

• Z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy wraz ze Strefą Psychologiczną piknik w Reju! Poprosiliśmy każdą klasę, aby przygotowała stoisko, na którym uczniowie mogli sprzedawać i kupować zrobione przez siebie pyszności. Tym dniem uczciliśmy nie tylko Dzień Dziecka, ale też powrót do szkoły po długiej nauce zdalnej.

Wspólnie zebraliśmy 3 800 zł, które przekazaliśmy na akcje charytatywne! Udało nam się pomóc:

- krakowskiemu wydawnictwu i księgarni Austeria,

- Pododdziałowi Neonatologii i Patologii Noworodka w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie,

- Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Rybnej w Krakowie,

- Szpitalu Klinicznemu im. Józefa Babińskiego.

Zakupiliśmy książki, bujaczki elektryczne dla niemowląt, karmę dla psów i kotów oraz artykuły spożywcze dla oddziału geriatrii.

W zorganizowaniu tego wydarzenia oraz przekazywaniu podarunków pomagali nam: nasz szkolny wolontariat – RejwithUs, Zofia Pęgiel – Kornecka, Hanna Żmuda, Szymon Karkoszka oraz Konstanty Sajewicz.

• Spotkania czwartkowe

• Nauka zdalna oraz pandemia utrudniły naszym uczniom relacje z innymi. Dlatego samorząd postanowił zorganizować cykl „spotkań czwartkowych”, które odbywały się zdalnie. Naszymi gośćmi byli: sędzia Zbigniew Zgud, były Prezydent Krakowa Andrzej Gołaś oraz dziennikarz Filip Łobodziński.

W akcję tę włączyli się zarówno nasi absolwenci, jak i nauczyciele. Maja Pankiewicz - aktorka teatralna oraz filmowa, a także absolwentka naszej szkoły, spędziła z nami czas, opowiadając o swoich aktorskich przeżyciach. Odbyło się również gotowanie z Panią Wajner oraz gotowanie z okazji Dnia Ziemi, poprowadzone przez byłego Przewodniczącego SU naszej szkoły – Mikołaja Sazonova oraz Michała Iwanickiego. Nasi uczniowie mogli również wziąć udział w treningu na świeżym powietrzu poprowadzonym przez jednego z naszych nauczycieli wychowania fizycznego – Pana Jakuba Mantorskiego. Bardzo dziękujemy wszystkim Prowadzącym za przyjęcie zaproszenia i zaangażowanie!

Organizacją spotkań zajmowali się: Szymon Karkoszka, Zofia Pęgiel – Kornecka, Hanna Żmuda oraz Natalia Papp.

• Wtorkowe bieganie

• Podczas pandemii, gdy każdy z nas siedział w domu 24 godziny na dobę, wszystkim brakowało sportu. Dlatego Samorząd postanowił zorganizować bieganie, które odbywało się w każdy wtorek o 20 na Błoniach. W akcję zaangażowało się również dwóch nauczycieli – Pan Wojciech Rzehak oraz Pan Łukasz Kindlik, którzy byli naszymi świetnymi trenerami personalnymi.

Bardzo dziękujemy!