• Aktualności

      • Finalistka LIV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

      • Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3A MILENA RYBAK została FINALISTKĄ  LIV OLIMPIADY LITERATURY I JĘZYKA POLSKIEGO organizowanej od 1970 roku przez Instytucie Badań Literackich PAN.

       Zawody finałowe olimpiady odbyły się w dn. 12-13 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Tytuł finalistki gwarantuje Milenie 100% na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym i daje wstęp na wybrane kierunki studiów.

        Wielkie brawa i gratulacje dla Mileny! Życzymy finalistce dalszych sukcesów.

      • Informacja - VII PLO

      • W dniu 22 marca 2024r. w związku z obchodami jubileuszu 30 - lecia szkoły sekretariat VII Prywatne Liceum czynny do godziny 11.00

       W dniu 27 marca 2024r. (środa) sekretariat czynny do godziny 12.00

       W dniach 28 marca -  02 kwietnia 2004r.  sekretariat nieczynny.

      • Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego

      • W piątek 22 marca br.Kaja Zeman przemawiała w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach jako finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Zdobyła nagrodę specjalną - odpowiednik 4. miejsca  wśród 18 uczestników.

       Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy !

      • Jubileusz 30-lecia Liceum

      • W piątek 22 marca świętowaliśmy jubileusz 30-lecia szkoły. W kinie Kijów zebrali się obecni oraz dawni nauczyciele VII PLO, absolwenci, rodzice, uczniowie, a przede wszystkim przedstawiciele instytucji prowadzącej naszą szkołę  Krakowskiej Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Samuela Bandtkiego - członkowie zarządu,  fundatorzy,  członkowie Rady Fundacji. Swoją obecnością zaszczycili nas również:  pan Artur Pasek -  Małopolski Wicekurator Oświaty,  dr hab. Jerzy Waligóra - dyrektor VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, grupa przyjaciół  z Cieszyna ze szkół Towarzystwa Ewangelickiego oraz z Bielska-Białej.

       W części oficjalnej dyrektor Piotr Machowski przypomniał ważniejsze fakty z historii szkoły, podziękował wszystkim, którzy przyczynili się  do powstania liceum przy ul. Grodzkiej oraz tym, którzy ją współtworzyli i nadal tworzą. Odczytał także otrzymane z okazji jubileuszu gratulacje, które nadeszły od pana Jacka Majchrowskiego  Prezydenta Miasta Krakowa, pana senatora Bogdana Klicha oraz naszych przyjaciół z różnych stron Polski.

       Panu Dyrektorowi Piotrowi Machowskiemu, który już od 28 lat z powodzeniem prowadzi naszą szkołę,  grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie i pozostała publiczność  brawami wyraziła ogromne wyrazy wdzięczności.

       Zaproszeni goście w krótkich wystąpieniach przekazali społeczności szkolnej wyrazy uznania  oraz podzielili się refleksjami na temat wartości, które są podstawą misji szkoły.

       Część artystyczną uświetnił swoim występem wybitny skrzypek jazzowy i kompozytor Stanisław Słowiński – nasz absolwent  z 2010 r.

       Na zakończenie wystąpił - założony w grudniu 2023 przez kilkoro uczniów klas maturalnych-  zespół Panta REJ w składzie:  Zofia Duch - Kramarz ( wokal), Kaja Zeman ( perkusja, instrumenty klawiszowe), Jan Meres ( gitara), Filip Barani ( gitara, perkusja), Hubert Zwolak (gitara). W ich wykonaniu usłyszeliśmy kilka piosenek m.in. z repertuaru zespołów  Dżem, Kombi oraz  Myslowitz.

       Obchody jubileuszowe stały się okazją do spotkania po latach, miłych wspomnień, serdecznych rozmów i podziękowań.  Na pamiątkę goście otrzymali specjalne jubileuszowe tarcze szkolne. W kinie Kijów czuć było dumę, wdzięczność i radość wszystkich, którzy już od trzydziestu lat tworzą społeczność Reja.

       Uroczystość poprowadzili p. Marlena Janicka oraz p. Roman Bator.

        

      • 32 finał WOŚP w Szkołach Reja

      • Nie o rekordy chodzi, ale my znowu pobiliśmy rekord! Zebrana kwota to 14 927 złotych i 90 groszy.

       W tym roku dużo się działo, bo puszki stały cały miesiąc u Pani Basi w sklepiku oraz w budynku młodszej szkoły podstawowej. Były kiermasze ze słodkościami, loteria fantowa i tradycyjny już kiermasz książek, puzzli, gier planszowych, który poza szkołą miał swoją kontynuację w dniu finału w Nowohuckim Centrum Kultury. 

       Uczniowie obu szkół wspólnie zagrali koncert, który możemy oglądnąć, klikając w link.

       Współpracowaliśmy również z FitnessMłyn, w którym zorganizowane zostały warsztaty tańca.

       Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie zaangażowanie całej społeczności szkolnej, Uczniów, Absolwentów,  Rodziców i Nauczycieli.

       Wszystkim bardzo dziękujemy i do zagrania za rok! Sie Ma!

      • Spotkanie na temat Białorusi

      • W poniedziałek 29 stycznia grupy realizujące  historię oraz WOS w zakresie rozszerzonym  z klas drugich oraz trzecich wzięły udział w spotkaniu z Maryną Szodą oraz Andrejem Chadanowiczem.

       Maryna Szoda jest białoruską wykładowczynia literatury oraz tłumaczką polskiej literatury współczesnej (między innymi Olgi Tokarczuk, Pawła Huelle oraz prozy eseistycznej Czesława Miłosza). W związku ze swoim zaangażowaniem w działalność dysydencką na Białorusi przebywała w Krakowie na stypendium ,,Scholars at Risk” przyznawanym przez Uniwersytet Jagielloński osobom związanym z praca akademicką, których praca na uniwersytecie w ich kraju związana jest z łamaniem wolności słowa oraz prowadzenia badań naukowych.

       Andrej Chadanowicz jest jednym z najaktywniejszych i najbardziej pracowitych białoruskich poetów. Poza swoimi wierszami publikuje przekłady z angielskiego, francuskiego, polskiego, rosyjskiego oraz ukraińskiego. Jego białoruska wersja ,,Murów” stała się nieformalnym hymnem białoruskich demonstrantów z sierpnia 2020 roku. W Polsce przebywał na wielu stypendiach i rezydencjach, między innymi w prowadzonym przez fundację POGRANICZE  Krasnogrudzie, gdzie zajmował się pracą tłumaczeniową nad wierszami żydowskiego poety Mojsze Kulbaka oraz ,,Balladami i romansami” Adama Mickiewicza.

       Rozmowa z młodzieżą naszego liceum dotyczyła spraw związanych z ruchem obywatelskim na Białorusi i kwestiami dotyczącymi społecznego funkcjonowania języka białoruskiego. Młodzież miała przyjemność wysłuchać autora czytającego oraz śpiewającego swoje wiersze i przekłady.  

      • Informacja

      • W dniach 12-23 lutego 2024 roku szkoły Reja na Grodzkiej będą zamknięte. Przerwa feryjna. 

       W nagłych przypadkach  telefon: 572- 294- 098


       Życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

        

      • Krakowski Konkurs Recytatorski

      • Miło nam poinformować, że Zofia Duch- Kramarz, uczennica klasy IV liceum zajęła II miejsce w Krakowskim Konkursie Recytatorskim.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      • Szkolenie dla licealistów - prawne aspekty związane z działaniem w internecie

      • 18.01.2024, dzięki współpracy z Panią  Magdaleną Wołkowską-Konior, mamą naszej licealistki, wszystkie klasy liceum odbyły szkolenia z przedstawicielami Policji oraz Prokuratury na temat prawnych aspektów i możliwych konsekwencji związanych z działaniami w internecie. Osobami prowadzącymi były: prokurator Marta Suchodolska, zastępca Komendanta Powiatowego Policji Mariusz Bachowski i funkcjonariusz Komisariatu Policji I w Krakowie Wydziału ds. Nieletnich Sylwia Prokop.

       Serdecznie dziękujemy prelegentom za wystąpienia i przekazanie młodzieży praktycznej wiedzy. Bardzo dziękujemy Pani Magdalenie za pomoc w organizacji spotkania.

      • Przerwa świąteczna

      • W związku z przerwą świąteczno-noworoczną w dniach 25 grudnia 2023 r. - 1 stycznia 2024 r. Szkoły Reja są nieczynne. Zapraszamy od 2 stycznia 2024 r.

       Piotr Machowski

       Dyrektor

      • Małopolski Konkurs Polonistyczno - Informatyczny "Moja Szymborska"

      • 8 grudnia odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w  Małopolskim Konkursie Polonistyczno-Informatycznym „Moja Szymborska” . Miło nam poinformować, że Uczennice trzecich klas naszego liceum Tamara Dybczak, Hanna Krawczyk i Sophie Krane zdobyły II miejsce za wykonanie wideoklipu, będącego autorską ilustracją do wiersza „Przy winie” krakowskiej Poetki-Noblistki Wisławy Szymborskiej.

       Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

       Organizatorami Konkursu było Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Małopolski oraz Stowarzyszenie Polonistów z siedzibą przy Wydziale Polonistyki UJ.

      • Finał Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania

      • W środę 13 grudnia odbyła się gala finałowa Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Alice Aragones Wrona z klasy 3 PSP zdobyła tytuł wicemistrza Małopolski. Umiejętność operowania akcentem i przemyślana modulacja głosu to właśnie urzekło jury konkursu.

       Gratulujemy serdecznie i bardzo się cieszymy!

      • Finał XII Konkursu Krasomówczego

      • 11 grudnia grupa uczniów z klasy 1A wzięła udział w finale XII Konkursu Krasomówczego dla młodych prawników w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Wysłuchali 6 mów sądowych: oskarżycielskich, obrończych oraz sędziowskich, a następnie werdyktu jury, które wyłoniło laureatów. Finaliści prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności retorycznych. Było to  ciekawe i pouczające doświadczenie dla uczniów, które może pomóc im w podjęciu decyzji o dalszej drodze kształcenia.

   •  

     

   • Kalendarz roku szklonego 2023/24

    • Poniedziałek15.04.2024
    • Rekrutacja

    • Rekrutacja kandydatów do klasy pierwszej Prywatnej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2024/2025 

     Informujemy, że od 03.04.2023 rozpoczynamy rekrutację do klasy pierwszej Prywatnej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2024/25.

     Kwalifikacja odbywa się na podstawie rozmowy rodziców z dyrekcją szkoły oraz spotkania dziecka z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Na spotkanie prosimy przynieść dokumentację dziecka z poprzedniego etapu kształcenia.

     Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, pod numerem telefonu

     663-905-633


     Nabór do klas pierwszych VII Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja w Krakowie na rok szkolny 2024/2025

     Uprzejmie informuję, że nabór do klas pierwszych VII PLO na rok szkolny 2024/25 został zawieszony.

     Piotr Machowski

     Dyrektor

     Nabór do VII PLO odbywa się na następujących zasadach:

     Kwalifikacja odbywa się na podstawie rozmowy rodziców i kandydata z Dyrektorem szkoły . W tym  celu prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły, pod numerem telefonu:

     12-423-03-72


      

  • Kontakty

   • VII Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja w Krakowie Prywatna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja w Krakowie
   • 12 423-03-72 - sekretariat liceum 572 294 098 - sekretariat liceum 663 905 633 - sekretariat szkoła podstawowa
   • ul. Grodzka 60 31-044 Kraków Poland
   • NIP 676 252 19 82
   • Krakowska Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Samuela Bandtkiego 29 1240 1431 1111 0000 1045 0860
  • Logowanie