• Jazda figurowa na rolkach

• Marta Łodzińska, uczennica klasy 5 zdobyła II miejsce i srebrny medal w Międzynarodowych Zawodach jazdy figurowej na rolkach Rewia Trophy Brwinów 2019, które odbyły się w dniach 14-15.12.2019r. w Warszawie.

Marta w tym roku postanowiła wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie łyżwiarskie i spróbować sił w nowej, dynamicznie rozwijającej się dziedzinie sportu.

• Sukces Basi Frycz

• Uczennica klasy 5. – Basia Frycz – to niezwykle zdolna młoda pianistka, która 8.12.2019r. zajęła 3. miejsce w grupie II podczas V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego TRZCIANA.

W tym roku szkolnym Basia brała udział m. in. w koncercie realizowanym w ramach Festiwalu Wielokulturowego w Willi Decjusza oraz w koncercie Młodych Pianistów organizowanym przez Face of Music oraz Szkołę Muzyczną im. B. Rutkowskiego, której jest wychowanką. Basia poprzeczkę stawia sobie bardzo wysoko - przygotowuje się do udziału w konkursie Srebrna Szybka, który odbędzie się w styczniu 2020 roku i ćwiczy pod czujnym okiem pani profesor Elżbiety Bień. Trzymamy kciuki!

• Mikołajowa Sinfonietka

• 6 grudnia Sinfonietta Cracovia zaprosiła wszystkich zainteresowanych na specjalny program mikołajkowy dla dzieci! Pod przewodnictwem Pani Sinfonietki – Danuty Augustyn - wszyscy obecni mieli okazję wysłuchać niezwykłych utworów, m. in.: Antonia Vivaldiego, Stanisława Moniuszki oraz Arcangela Corellego.
              W tym niezwykłym wydarzeniu uczestniczyły dwie uczennice klasy 5 – Nadia Bobrzyńska i Basia Frycz, które wraz z Krakowskim Chórem Dziecięcym, pod przewodnictwem krakowskiego pedagoga, dyrygenta i kompozytora – Mateusza Hrynkiewicza, zaprezentowały świąteczne piosenki oraz kolędy. Chwilę uwiecznił pan Piotr Markowski.

• Sukces Franka Boronia

• Franek Boroń uczeń klasy IV zajął pierwsze miejsce w cyklu 12 turniejów tenisowych o puchar Burmistrza Pszczyny w kategorii do lat 10. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Konkurs muzyczny

• 4 listopada 2019r. uczennice szkoły podstawowej wzięły udział w eliminacjach regionalnych do ogólnopolskiego konkursu pieśni patriotycznej o nazwie "Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima".

Przesłuchania odbyły się w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. W konkursie wzięło udział aż 61 uczestników. Spośród nich wyłoniono parunastu solistów oraz zespołów, którzy wezmą udział w konkursie finałowym i zmierzą się z wokalistami z całej Polski!

Wśród nich wystąpi również nasza uczennica - Hanna Essel z klasy 2, która zdobyła 3. nagrodę w województwie małopolskim! W konkursie również udział wzięły: Zuzanna Kuśpit, Barbara Frycz, Dąbrówka Chuchro, Nadia Bobrzyńska. Wszystkie dziewczynki są uczennicami klasy 5. Do konkursu przygotowała je nasza pani od muzyki- Karolina Patla. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz pani Karolinie za przygotowanie uczennic do konkursu!

• Zwyciężczynie akcji społecznej "Serce Kapsuły Czasu"

• Nina Filewicz (uczennica klasy 6) została nagrodzona tytułem "Laureat wyróżniony", a Antonina Rogala (uczennica klasy 6) tytułem "Laureat honorowy" w ogólnopolskiej akcji społecznej "Serce Kapsuły Czasu".

Dziewczynki wzięły udział w konkursie literackim. W swoich pracach przedstawiły wizję Krakowa za 100 lat. Praca Niny i Tosi zostanie zamknięta w "Kapsule Czasu" na kolejne dziesięciolecia.

W poprzednim roku szkolnym (I edycja konkursu) tytułem "Laureat honorowy"nagrodzona została Marta Łodzińska (uczennica klasy 5).