• Śladem krakowskich legend

• 25 października klasa 5 udała się z panią przewodnik Katarzyną Matusik-Niwicką na niecodzienny spacer tematyczny. Rozwiązując kolejne zagadki, opierające się na skojarzeniach, uczniowie i uczennice wędrowali śladem krakowskich legend: o smoku wawelskim (siarka i igła z nitką), o dzwonie Zygmunta (struna i serce), o Nawojce (warkocz), o hejnale mariackim (strzała i trąbka) oraz o dwóch wieżach kościoła Mariackiego (dwie budowle).

Zakończeniem tej niezwykłej lekcji historii i języka polskiego w plenerze było wysłuchanie hejnału.

• Cyberbezpieczeństwo

• 17 października uczniowie klasy 5 wzięli udział w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Podczas zajęć pani Katarzyna Kudyba opowiadała piątoklasistom jak łatwo jest stać się osoba publiczną internecie, niekoniecznie dobrowolnie, i jak szybko można zmieniać swój wygląd, niekoniecznie uczciwie.

• Wycieczka do Wrocławia

• Klasa VI właśnie wróciła z czterodniowej, jesiennej wycieczki do Wrocławia! Udało się zwiedzić:

• Wrocław z przewodnikiem śladem krasnali
              • Sky Tower, ZOO i Afrykarium
              • Hydropolis
              • Ogród Japoński
              • Ostrów Tumski
              • oraz świetnie bawić się w GOair - Powietrzne Miasto!

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym ;)

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 4 października uczniowie klasy 5 i 6 świętowali Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Poznali nowe metody mnożenia przy wykorzystaniu palców u rąk oraz sprytne sposoby dokonywania obliczeń.

Świetnie się bawili, mnożąc liczby metodą przekątnych lub japońską. Rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (obliczenia pamięciowe i na kartce) i grupowych (gra „Krzyżak”).

• Dzień mitologii

• 27 września uczniowie klasy 5 wcielili się w wyjątkowe role. Każdy przygotował prezentację innej postaci mitologicznej. Boginie i bogowie opowiadali kim są, pokazywali swoje charakterystyczne atrybuty, chwalili się swoimi najciekawszymi przygodami oraz odkrywali koligacje rodzinne.

Piątoklasiści wracali pamięcią do różnych mitów, od których pochodzą znane frazeologizmy, wyjaśniali ich znaczenie oraz szukali odpowiednich zastosowań na co dzień.

• Gra terenowa

• 20 września uczniowie klasy 5 i 6 wzięli udział w grze terenowej „Pan tu nie stał… czyli świat sprzed 35 lat”

organizowanej przez Centrum Kultury Podgórza.

Dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać jak wyglądała ówczesna codzienność krakowian. Dowiedzieliśmy się jak żyli ludzie bez komórek, jakie samochody można było zobaczyć na ulicach i jakie dobranocki oglądali najmłodsi. Tym, co zrobiło na nas największe wrażenie była opowieść o szkole sprzed lat…