• Obchody Święta Niepodległości

• Klasy 1-4 uczciły dzień odzyskania przez Polskę niepodległości podczas koncertu pieśni patriotycznych. Każda klasa zaśpiewała przygotowany utwór. Nie zabrakło także występów solistów oraz recytacji wierszy.

• Krakowskim targiem

• w Muzeum Etnograficznym

Klasa 2 i 3 miały okazję przenieść się w czasie i poczuć klimat dawnych placów targowych. Wcielili się w zawody rzemieślnicze i sprzedawali oraz pozyskiwali produkty. Świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym! :)

• Ślubowanie nowych uczniów

• 21 października podczas uroczystego Święta Szkół im. Mikołaja Reja do grona uczniów przyjęci zostali nowi członkowie. Na deskach Krakowskiej Opery Kameralnej wystąpili uczniowie klasy 2, 3 i 5, którzy w swoich programach aktorsko-wokalnych witali młodszych kolegów i młodsze koleżanki. Uczniowie klasy 1 i 4 również przygotowali pokaz sceniczny i zaprezentowali podczas występów swoje zainteresowania.

Po części artystycznej pani Dyrektor Joanna Koleff-Pracka przeczytała tekst ślubowania i wraz z panem Dyrektorem Piotrem Machowskim pasowali dzieci na uczniów Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja.

• Pies Dżok

• Klasa druga odwiedziła dzisiaj pomnik najwierniejszego przyjaciela człowieka - Psa Dżoka. Po zapoznaniu się z lekturą, chętnie pogłaskali łapę poczciwego czworonoga.

• Dzień Dyni

• W poniedziałek popołudniu uczniowie klas 1-4 bawili się podczas Święta Dyni. Uczestnicy zabawy zadbali, aby tylko czasami udawało się ich rozpoznać w nowych kreacjach.Nie zabrakło fantastycznych dyniowych ozdób oraz smakołyków.