• Biblioteka

• Biblioteka przy szkole podstawowej powstała we wrześniu 2018 roku. Do tej pory udało nam się zgromadzić około 1500 woluminów. Z biblioteki szkolnej korzysta 111 czytelników tj. uczniów i nauczycieli. Nasza „Skarbnica Wiedzy” jest ulubionym miejscem czytelników. Na każdej przerwie grupa czytelników przychodzi i w ciszy czyta ulubione książki, natomiast po lekcjach uczniowie odrabiają zadania domowe. W bibliotece realizowane są liczne przedsięwzięcia promujące czytelnictwo. W ubiegłym roku motywem przewodnim był „Spacer po Krakowie” odbyły się konkursy plastyczne, recytatorskie, literackie, wszystkie dotyczyły Krakowa. W tym roku tematem są książki z imieniem w tytule. Na ten rok zaplanowane są następujące przedsięwzięcia:

Październik

Konkurs plastyczny - "Stwórz własną okładkę do ulubionej książki Astrid Lindgren, w której pojawia się imię w tytule"
            konkurs przeznaczony dla klas I - VI

Konkurs recytatorski - "Staś Pytalski czy Zosia Samosia"
            konkurs przeznaczony dla klas I - IV
            Konkurs recytatorski "Niechaj mnie Zośka o wiersze nie pyta - ten i inne wiersze z imieniem w tytule"
            konkurs przeznaczony dla klas V,VI i VIII

Quiz że znajomości tytułów książek, w których pojawia się imię.
            konkurs przeznaczony dla uczniów klas I - V

Konkurs literacki - "Napisz list do jednego z bohaterów"
            (do wyboru "Ania z Zielonego Wzgórza", "Alicja w krainie czarów", "Oskar i Pani Róża", "Pan Tadeusz" i inne".
            konkurs przeznaczony dla uczniów IV- VIII

Konkurs literacki - "Alfabet imion"

Kwiecień
            Konkurs plastyczny - "Kajko, Kokosz, Tytus, Romek i A'Tomek - stwórz swój własny komiks"
            konkurs przeznaczony dla uczniów I - VI.

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00

Regulamin Biblioteki Szkoły Podstawowej

1. W bibliotece rozmawiamy szeptem, żeby nie przeszkadzać innym korzystającym.

1. Nie wnosimy jedzenia i pica.

2. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczyciela bibliotekarza można ją prolongować.

3. Uczeń może posiadać na swoim koncie 3 książki.

4. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.

5. Czytelnik, który zniszczył, albo zgubił wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki oraz innej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza. Do momentu, kiedy tego nie uczyni jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.

6. Nie wolno wypożyczać książek z księgozbioru podręcznego do domu.

7. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.