• Biblioteka

• Nasza biblioteka Szkoły Podstawowej ma już ponad 2000 tysiące woluminów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Już niedługo w bibliotekach LO i SP ruszamy z e-biblio. Szczegóły wkrótce.....

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00

Regulamin Biblioteki Szkoły Podstawowej

1. W bibliotece rozmawiamy szeptem, żeby nie przeszkadzać innym korzystającym.
            1. Nie wnosimy jedzenia i pica.
            2. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczyciela bibliotekarza można ją prolongować.
            3. Uczeń może posiadać na swoim koncie 3 książki.
            4. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
            5. Czytelnik, który zniszczył, albo zgubił wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki oraz innej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza. Do momentu, kiedy tego nie uczyni jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
            6. Nie wolno wypożyczać książek z księgozbioru podręcznego do domu.
            7. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.

Są w szkole mole książkowe, które na każdej przerwie czytają, czytają, czytają i tak się odprężają. Biblioteka Szkoły Podstawowej stała się ulubionym miejscem naszych małych czytelników.

• Plan pracy biblioteki szkolnej na rok 2021/22

Do biedronki przyszedł żuk, czyli wszystko o owadach”

wrzesień

szkolna akcja – podaruj książkę bibliotece,

październik

konkurs plastyczno - techniczny – „Mój wymarzony domek dla owadów” ,

konkurs recytatorski wierszy o owadach,

konkurs plastyczno - literacki „ Bajeczny owad”,

grudzień

quiz o owadach,

konkurs fotograficzny żywa okładka – Sleeveface , czyli ubierz się w okładkę książki, płyty, gry, czasopisma,

styczeń

konkurs literacki – Wiersz lub rymowanka o owadach”,

luty

konkurs plastyczny – „Mój owad z recyklingu”,

marzec

konkurs literacki bajka, a może opowiadanie - „ Nie taki owad straszny…”,

kwiecień

konkurs fotograficzny - „ Sekretne życie owadów”,

maj

szkolna akcja – „Przebierz się za owada” klasowy konkurs na najlepsze przebranie.