• Biblioteka

• Biblioteka, biblioteka,
            takie miejsce na Was czeka.
            Są tu bajki i słowniki
            i komiksy z Myszką Miki.
            Każdy jest w niej mile widziany
            i zawsze po królewsku witany.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w bibliotece Szkoły Podstawowej mamy już prawie 3000 książek. Nowe półki zapełniają się w szybkim tempie. Tak dużo nowości dawno nie było. Cieszymy się, że nasza Skarbnica Wiedzy jest tak chętnie zawsze odwiedzana przez naszych czytelników.

Godziny otwarcia:

od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 14:00

Regulamin Biblioteki Szkoły Podstawowej

1. W bibliotece rozmawiamy szeptem, żeby nie przeszkadzać innym korzystającym.
            1. Nie wnosimy jedzenia i pica.
            2. Maksymalny czas wypożyczeń książki to jeden miesiąc. Za zgodą nauczyciela bibliotekarza można ją prolongować.
            3. Uczeń może posiadać na swoim koncie 3 książki.
            4. Czytelnik zobowiązany jest do szanowania wypożyczonych książek.
            5. Czytelnik, który zniszczył, albo zgubił wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki oraz innej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza. Do momentu, kiedy tego nie uczyni jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
            6. Nie wolno wypożyczać książek z księgozbioru podręcznego do domu.
            7. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego każdy czytelnik ma obowiązek oddać wszystkie wypożyczone książki.

• Plan pracy biblioteki szkolnej na rok 2022/23

Smaczne czytanie

wrzesień

- szkolna akcja „Podaruj książki szkolnym bibliotekom”

- konkurs plastyczny - „Moja okładka do książki kulinarnej”

październik

- konkurs recytatorski wierszy o jedzeniu

- quiz frazeologiczny „Ni z gruszki ni z pietruszki’

listopad

- konkurs literacko plastyczny „Kulinarne nawigacje, czyli kuchnia, jedzenie i podróże” opisz lub narysuj swoją ulubioną potrawę z innego kraju.

- quiz klasowy savoir vivre, czyli co wolno, a czego nie wolno robić przy stole

grudzień

konkurs plastyczny na plakat o zdrowym żywieniu.

styczeń

konkurs literacko- plastyczny „Nasza szkolna książka kucharska, czyli ulubione potrawy z naszych stołów”

klasowa akcja – „Zdrowe śniadanie”

marzec