• Warsztaty językowe w Wielkiej Brytani.

• Uczniowie liceum i szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii.  To już kolejną edycja tej popularnej wyprawy gdy zwiedzamy  zabytki Wielkiej  Brytanii oraz poznajemy kulturę,  życie codzienne i mamy szansę doskonalić nasz angielski.

Tym razem zwiedzaliśmy Bath - urocze miasto z imponującą katedrą i łaźniami rzymskimi  oraz ciekawym Muzeum Mody. Byliśmy w Hampton Court - gnieździe  Tudorów oraz w Windsor  obecnej rezydencji Królowej Elżbiety II. Odpoczywaliśmy też nad morzem w Brighton gdzie zwiedziliśmy Pawilon Królewski i spacerowaliśmy po najdłuższym w Europie molo. W Londynie wdrapaliśmy się na szczyt kopuły katedry Świętego Pawła,  podziwialiśmy panoramę miasta z London Eye, i pływaliśmy po Tamizie.  Na koniec udaliśmy się  do Greenwich aby stanąć na południku zero.  Doświadczyliśmy też przeprawy przez  Euro Tunel.  Przywieźliśmy ze sobą moc wrażeń , jeszcze większą miłość do języka angielskiego  i ochotę na kolejne wyprawy do Albinu.

Czekamy  na kolejne edycje projektu

REY IN UK To be continued....

• Kotlina Kłodzka

•

Nasza klasa (3C LO) pojechała na trzydniową wycieczkę w okolice Kłodzka. Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc i sadzę, że każdy znalazł coś interesującego i godnego uwagi. Wyjechaliśmy wczesnym rankiem 15 .09.2021 i prawie od razu zaczęliśmy aktywny dzień. Jeszcze w drodze do ośrodka, w którym mieliśmy spędzić dwie noce, odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne i kilka miejscowości z cudownymi zabytkami. Pomimo, że atrakcje tego typu mogą wydawać się mało ekscytujące, to dzięki spływowi pontonowemu, zaprzyjaźnionej kozie i rozbudowanym grom logicznym w specjalnie stworzonych pomieszczeniach, nie mieliśmy czasu na nudę.

Po kilku godzinach podróży dojechaliśmy do miejsca docelowego, jakim był dom weselny o uroczej nazwie Diana. Jest to bardzo malownicze i odosobnione miejsce. W takiej scenerii mogliśmy zająć się integracją przed kolejnym zwiedzaniem. Następnego dnia odwiedziliśmy austriacką twierdzę Kłodzko. W jej korytarzach można znaleźć wiele ciekawostek z minionych lat. Naszą uwagę zwróciła zwłaszcza pewna armata… Na amatorów mocnych wrażeń i stałego dopływu adrenaliny czekał spacer po podziemiach twierdzy, w tym przez tunele tak wąskie, jak senny koszmar człowieka z klaustrofobią. W najmniejszych z nich musieliśmy poruszać się na czworakach. Na szczęście po tych przeżyciach zwiedzaliśmy samo Kłodzko, które okazało się bardzo malowniczym i uspokajającym miejscem z cudowną architekturą. Zwłaszcza oczarował nas kościół wypełniony pięknymi mozaikami i barokowymi ołtarzami. Niestety żaden opis, czy zdjęcie nie pokażą w pełni potencjału tego miejsca. Dzięki rozbudowanemu programowi mieliśmy wiele tematów do rozmów we własnym gronie. Zapalonym turystom i wielbicielom natury najbardziej przypadł do gustu trzeci dzień naszego wyjazdu, czyli wycieczka po Górach Stołowych. Muszę przyznać, że to jedne z najbardziej fascynujących miejsc w Polsce. Artystyczne dusze docenią w nich baśniowy klimat spotęgowany przez mgły, zaś trzymający się ziemi racjonaliści zróżnicowanie biologiczne oraz fascynujące formacje skalne. Piesza wycieczka, którą odbyliśmy w tamtym dniu była czymś wyczerpującym i zarazem satysfakcjonującym. Wydaje mi się, że wielu z nas powróci w tamte tereny. Dalsza podróż do Krakowa odbyła się bez większych zakłóceń, choć i tak spóźniliśmy się kilka godzin. To najpewniej była magia polskich dróg. Ogólnie cała nasza klasa uznaje tę wycieczkę za udaną.

Każdy z nas wyniósł z niej coś ciekawego, zwłaszcza wspomnienia wspólnie spędzonych chwil w miłym gronie.