• Konkurs recytatorski "Romantycy"

• Miło nam poinformować, że Zofia Kramarz uczennica klasy 2B LO zdobyła 2. miejsce w konkursie recytatorskim "Romantycy" organizowanym przez Centrum Kultury Podgórze -  Dom Solvay.

Gratulujemy!

• Biologiczne sukcesy

• Dawid Kowalski i Milena Serwatka to licealiści, którzy wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Biologicznej składającej się z 3 etapów, przy czym etap centralny (finał) zawierał w sobie 4 pracownie praktyczne (zoologiczną, botaniczną, bioinformatyczną i biochemiczną), egzamin teoretyczny i obronę przygotowywanej wcześniej pracy badawczej.

Zawody finałowe odbyły się w dniach 22-24 kwietnia 2022 r. na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Po trzech dniach zmagań z zadaniami i stresem Milenie udało się uzyskać tytuł finalistki - gwarantujący 100% na maturze z biologii, Dawidowi zaś tytuł laureata, który oprócz 100% z biologii daje wstęp na wszystkie kierunki o profilu biologiczno-medycznym na wszystkich uczelniach w Polsce.

Wielkie brawa i gratulacje dla Dawida oraz Mileny!

• Zwolnieni z teorii

• Mamy wielką przyjemność poinformować, że uczennice i uczniowie naszego Liceum:

Milena Serwatka, Patrycja Górka, Dawid Kowalski, Jakub Pilszak, Wiktoria Szczurowska, Maria Sikora, Julia Bień-Popiel, Rebeka Sady, Róża Konarska, Zoja Lubowiecka oraz Antoni Mól przeszli do kolejnego etapu Olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii.

Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Zwolnieni z Teorii jest pierwszą praktyczną olimpiadą w Polsce. Dzięki niej uczniowie mają szansę rozwijać kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak zarządzanie, kreatywność czy
              rozwiązywanie problemów, a także zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy czy rekrutacji na studia.

Fundacja Zwolnieni z Teorii z siedzibą w Warszawie, ul. Sułkowskiego 12/14 lok.8, 01-621; KRS:0000488903 NIP:525-257-61-56 Regon:147028020

• Osiągnięcia naszych uczniów

• Miło nam poinformować, że w roku szkolnym 2019/2020  uczniowie VII Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja  osiągnęli znaczące sukcesy w następujących olimpiadach i konkursach przedmiotowych :

Ogólnopolska Olimpiada  "O Diamentowy Indeks AGH" MATEMATYKA :
            Anna Ledwoń klasa 3B - Finalistka III stopnia
            Krzysztof Musiałek klasa 3B -  Finalista III stopnia
            opiekun: mgr Beata Piekarczyk

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej przy Wydziale Chemii UJ
            Szymon Kotaś klasa 3B - Laureat
            Franciszek Kusiak klasa 3 B  - Laureat
            opiekun : mgr Agnieszka Zaraska

Olimpiada Przedsiębiorczości
            Julia Siwek klasa 3B - Finalistka
            opiekun: mgr Joanna Wójcik

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
            Joanna Serzysko  klasa 2A - Finalistka
            opiekun : mgr Grażyna Kuśmider

Zwycięzcom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Hubert Raczek

• Z dumą ogłaszamy, że uczeń naszej szkoly (VIIPLO)

HUBERT RACZEK z klasy 2B zdobyl  wraz z partnerką tytuł Vice-mistrza w tańcach latynoamerykańskich w kategorii wiekowej 16-18 lat na Mistrzostwach Eurpy Północnej w Oslo.

Ponadto 8 grudnia 2019 roku Hubert ze swoją partnerką zdobył Mistrzostwo Małopolski i będzie reprezentował nasz region na Mistrzostwach Polski w marcu 2020.

Nasze serdeczne gratualcje!!!

• Franek Palmirski

• Czwarty kierowca świata Rok Cup!

W miniony weekend we włoskim Lonato zakończył się Rok Cup Superfinal. W finale kategorii seniorskiej zobaczyliśmy czworo polskich kierowców. Najwyższe miejsce wśród Polaków zajął Franek Palmirski, który czwartą pozycją na świecie zwieńczył bardzo udany sezon.
              Artykuł z serwisu magazynu Polski Karting
              , www.polskikarting.pl

Franek Palmirski należał w tym sezonie do czołowych kierowców swoich kategorii. Wystartował w trzech. W pucharze Polski Rok Cup Poland ścigał się w seniorskim Roku, w mistrzostwach Polski wybrał rywalizację w dwóch kategoriach, co dla wielu obserwatorów było pewnym zaskoczeniem.

W tegorocznych KMP Franka Palmirskiego zobaczyliśmy w Senior OK i kompletnie nowej dla niego kategorii DD2 Max. W DD2 zadebiutował niezwykle udanie, notując tytuł drugiego wicemistrza Polski. Rokker z kilkuletnim stażem zasiadł za kierownicą najszybszej kategorii Rotax i już podczas pierwszego weekendu wyścigowego mistrzostw w Bydgoszczy pokazał się z jak najlepszej strony. W trzech z czterech wyścigów zajął trzecią pozycję i stał się odkryciem inauguracji Kartingowych Mistrzostw Polski w DD2 Max. Swój debiutancki sukces przypieczętował podczas finałowej rundy w Słomczynie, gdzie jechał bardzo pewnie i dojrzale pokonując w ostatnim wyścigu zawodów utytułowanego specjalistę od DD2, Kacpra Bieleckiego.